"THORN" - teorie, rozkminy, zagadki | JasonHunt

„THORN” – teorie, rozkminy, zagadki

Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego początku. I pomyśleć, że „THORN” oficjalną premierę ma dopiero jutro. Przyznam wam się do jednego – nic bardziej nie przerażało mnie, jak wizja, że opublikuję pierwszy tom swojej powieści i dowiedzą się o nim głównie czytelnicy mojego bloga. Taki błąd popełniłem przy „Blogerze” i „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” i byłem trochę spanikowany, że historia się powtórzy.

Ten problem mam już z głowy, ale na głowie mam inny. Tak jakby nie przewidziałem, że czytelnicy od razu odkryją wątek „tajemnicy”, który w tej części miał być ledwo widocznym tłem opowieści. I od czterech dni spędzam po kilkanaście godzin na rozmowach o ukrytych stronach, zagadkach, nawiązaniach. Tak to wygląda u niektórych:

 

Niniejszy post może zawierać drobne spoilery, ale jeśli ktoś chce od razu czytać książkę i zwrócić uwagę na zagadki, to śmiało niech się z nim zapozna. Największy spoiler książki (szyfr i jego znaczenie) jeszcze nie został rozwikłany :-)

 

thorn zagadki

Uprzedzam pytanie – te osoby nie wynotowują sobie złotych myśli w stylu Paulo Coelho. One nas w ogóle nie interesują i nie tworzą opowieści. W książce jest kilkadziesiąt różnych smaczków, zagadek i tajemnic i jeśli masz ochotę pomóc trochę czytelnikom w rozwiązaniu ich, zapraszam na grupę:

 

 

grupa

 

Grupa nie jest zamknięta. Tylko udajemy, że jest. Wystarczy podać odpowiedź na pytanie: jaka jest nowa ksywa Batmana?

O czym gadamy?

 

W tej chwili największa uwaga jest zwrócona na zaszyfrowaną stronę („widoczna” tylko w wersji drukowanej), ale ciągle najpopularniejszym wątkiem jest szukanie odpowiedzi na pytanie o strażnika. Sporo wątków dotyczy numerologii i analizy nazw/nazwisk występujących w książce.

Trochę się nabijamy:

 

czapeczka

komorowski

osmoza

 

Większość zagadek jest jeszcze nierozwiązana i myślę, że minie parę tygodni (miesięcy?) aż czytelnicy wszystko rozpykają. Jeśli nie szukasz dzieła na miarę Tołstoja, lubisz historie z tajemnicą w tle i dobrze sobie radzisz z łączniem faktów, to będziesz się nieźle bawił przy książce.

A jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, to nie spiesz się. Za kilka dni wrzucę fragmenty pierwszych recenzji, nie tylko tych napisanych przez znajomych :)

 


 

Zamów książkę

Puknięcie w odpowiedni przycisk przeniesie cię do ślicznego pana koszyka i pod czułą opiekę moich wspaniałych Iwonek. Książki nie ma i nie będzie w tradycyjnych księgarniach.

thorn jason hunt sklep

 

Oceń ten post

Mam dla Ciebie trzy prezenty, ale możesz wybrać tylko jeden.

Ja bym zapisał się na wykład. Większość wybiera srodkową opcję. Ciekawe, co Ty wybierzesz...