Podobno wczoraj skończyła się w Polsce demokracja, ale nie masz się czym przejmować | JasonHunt

Podobno wczoraj skończyła się w Polsce demokracja, ale nie masz się czym przejmować

Powinieneś już być przyzwyczajony, bo dla mediów i polityków opozycji demokracja kończy się za każdym razem, gdy PiS uchwala nową ustawę. Tym razem wzięto się za sądy i ponoć w jedną noc zmieniono w Polsce ustrój. Politycy, sąd najwyższy i wszyscy, których dotyczy KRS płaczą i krzyczą, że to koniec niezawisłości sądownictwa.

Nie możesz nic z tym zrobić, bo Kaczyński Facebooka raczej nie czyta, więc ma generalnie w dupie jak wielkim oburzeniem jest obdarzany przez tych, którzy udają, że na niego nie głosowali.

Nie tylko PiS mi zaimponował.

Jacek Kurski też.

Kwestię Opola rozegrał po mistrzowsku. Pamiętacie te protesty sprzed miesiąca? Rodowicz nie zaśpiewa, gwiazdy nie zaśpiewają, prezydent Opola zapowiedział, że festiwalu nie będzie i cały polski internet bił brawo wszystkim tym, którzy się Kurskiemu postawili. Prawie cały. Ja oczywiście się wyłamałem. Hipokryzją śmierdziało mi na kilometr. Trochę czytelników straciłem. No tak ze 300 osób w ciągu jednego dnia odpłynęło mi z fanpage. Rekord kwartału. Tylko za to, że wziąłem w obronę Kurskiego.

Jak jest dziś? Festiwal w Opolu jednak się odbędzie. Maryla Rodowicz jednak zaśpiewa. Inne gwiazdki też zaśpiewają. TVP już im nie przeszkadza.
Wszyscy tzw. internauci, którzy tak bardzo protestowali przed miesiącem zostali zwyczajnie wyruchani w dupę. Żeby to pierwszy raz.

 Wszystko, co może zrobić opozycja, to zmawiać się na kontrmanifestacje smoleńskie i wydawać oświadczenia do mediów, udając, że są głosem narodu. Niestety nie są. Głosem narodu jest Kaczyński z 40-procentowym poparciem.

W lutym pisałem:

Za każdym razem mamy „to koniec demokracji”, „ten Rząd musi odejść” i „miarka się przebrała”. Za każdym razem, po cichu i naiwnie, myślę sobie, że może tym razem będzie inaczej i faktycznie odsuną Kaczyńskiego od władzy (której oficjalnie nie ma, bo przecież nawet premierem nie jest). Liczę na to, bo nie jestem zwolennikiem tej partii. A Jarek za każdym razem robi to samo – twardo stawia na swoim. I cholera jasna, on zawsze wygrywa! W którymś momencie swojej politycznej kariery zrozumiał, że to, co było przez lata jego przekleństwem – wieloletnia bierność narodu wobec PO – teraz jest błogosławieństwem. Bo naród pokrzyczy, potupie, poszeruje i za chwilę zapomni.

Nic się nie zmienia, prawda? Powtórzę wam ten cytat za kolejne pół roku albo przy jakimś kolejnym „końcu demokracji”. No chyba że media w końcu zrozumieją, że clickbaitowymi nagłówkami demokracji się nie przywróci. Do tego potrzeba wykreowania – choćby siłowo – jednego mocnego lidera opozycji. Jeśli tego nie zrobią, wszystkim przeciwnikom przyjdzie czekać na powrót Tuska. Tyle że coraz mniej mam pewności, że nastąpi to za 2 lata. Być może za 2 lata on tylko wróci, aby podnieść z kolan opozycję, a po władzę sięgnie ponownie dopiero w 2023 roku.

 

 


JasonHunt Live

Pogadamy? Dziś o 19:30 – 20:00 na Fanpage, nowym koncie Youtube oraz Twitchu (wszędzie jednocześnie) na żywo rozmowy z czytelnikami. Porozmawiamy o blogach, trochę się poznęcam nad twórcami, ale jeśli chcesz wypowiedzieć się w temacie dzisiejszego tekstu, to też do mnie zadzwoń. Namiary na Skype będą podane w trakcie transmisji od 19:30. Tylko połączenia z kamerą.


 

Podobno wczoraj skończyła się w Polsce demokracja, ale nie masz się czym przejmować
Oceń ten post
 • Demokracja się skończyła, ale jeszcze tego samego dnia wróciła, bo Duda się postawił i zawetował ustawę o RIO. Więc luz.

  • …sam w to nie wierzysz…

  • Paweł

   Lol, on się co najwyżej drażni z Jarkiem. Taka gra wstępna.

 • Zawsze uważałem że wiedza jest w książkach. Szkoda że ludzie nie czytają. Chociaż „Folwark zwierzęcy” jest nawet w kreskówce… Tylko kto z Twoich czytelników ogarnie Orwela?

  • Robert Walczak

   Dzisiaj rano powiedziałem to samo. „Folwark zwierzęcy”!! Pisiorki jakby nie patrzeć są ze środowiska które obaliło komunę. Teraz objęli władzę i robią dokładnie to samo, zmierzają do takiej samej dyktatury jak poprzednio, z jedną różnicą – to oni będą przy władzy.

 • A czemu demokracja skończyła się tym razem?

  • Paweł

   Głupi czy czytać/słuchać nie umie?

 • Widocznie całkiem sporej części społeczeństwa demokracja nie jest do szczęścia potrzebna. Co innego pełna micha. Kaczmarski śpiewał, że Polak gdy wolność swą zobaczy, święconą wodą na nią pryska :) Póki co w mniejszości można tupać nogami i wymachiwać hasztagami :)

  • Ja się nie dziwię, że pełna micha jest ważniejsza. Co komu po demokracji, jak ma głodować? Jeżeli miałabym wybór, to wolałabym być najedzona niż oświecona demokracją. Nie jestem zwolenniczką konkretnego systemu politycznego za wszelką cenę.

   • biebrzanska

    Mickiewicz ‚Pies i wilk”

    ‚Lepszy na wolności kąsek lada jaki niż w niewoli przysmaki’.

    Do przemyślenia, a cała bajka do przeczytania.

    • No to życzę wolności i byle jakiego kąska, najlepiej raz na tydzień. :) Póki co też mam prawo wyboru i dla mnie system polityczny nie jest ponad wszystko inne.

     • Paweł

      Co za oportunistyczna menda. No to idź sobie dziewczyno, nałóż do michy gówno, ale Polskę, politykę i internety zostaw tym, którzy się na sprawie znają.

     • rademachera

      Grzecznie i miło. Zaprawdę.

     • Paweł

      Naprawdę bym chciał, ale czasami z kretynami nie da się inaczej, niż ostro.

     • biebrzanska

      Widzę dużą niespójność.
      Na profilu w ulubionych książkach deklarowane „1984′ Orwella.
      W wypowiedziach deklaracja wybory pełnej michy nad imponderabiliami.
      Chyba że książka została zrozumiana jako opis krainy idealnej.

     • To, ze lubię tę książkę, to nie znaczy, że muszę być fanatyczką reżimu demokratycznego za wszelką cenę. Nie popadajmy w skrajności.

 • Kamila

  A ja myślę, że PiSowi wszystko ujdzie na sucho póki sprzeciwiają się przyjęciu uchodźców.

  • Paweł

   Nom, szczególnie żarty im wyjdą na sucho.

 • Robert Walczak

  W najlepszym wypadku zmierzamy do ustroju który panuje na Białorusi. Tyle że zamiast Łukaszenki będzie jakiś Kaczyński czy inny Błaszczak. Czy tego chcemy?

 • Niestety największym problemem polskiej sceny politycznej jest brak alternatywy dla PiS-u. SLD już od dawna nie ma nic wspólnego z lewicą, Kukiz jest antysystemowcem tylko z nazwy, a .Nowoczesna to bardziej kabaret niż partia. A więc… tutaj jest jak jest, po prostu.

  • Chcieliśmy alternatywy dla PO – wybraliśmy PIS. Dajmy im też 8 lat, tak jak poprzednikom. Skoro teraz wprowadzają takie ustawy jak chcą to przyjdą następni i to poprawią (jaśli faktycznie robią źle). Nie znam się na prawie ani polityce, ale podobno sędziowie mają być wybierani większością (3/5) w sejmie wiec uważam, że będzie musiało to w końcu doprowadzić do porozumienia się różnych obozów politycznych. Myślę, że po wyborach, jeśli przejdzie znowu PIS w końcu protesty ustaną, ponieważ będzie to oznaczało, że faktycznie naród tak chciał. A moim cichym marzeniem jest żeby PO znalazło się poniżej progu wyborczego hehe

 • A propos sytuacji z Marylką R. i fotografii, którą poniżej zamieszczam, bardzo spodobał mi się komentarz najstarszego z najmłodszych dziennikarzy w tym kraju – Kuby W.:
  „lata lecą, a słabość do groteskowych dyktatorów trwa”.

  https://uploads.disquscdn.com/images/db4d1ccfdf772293dd9c2f4371580f89915c9cc1e2206e7beb176360800f4ebc.jpg

 • rademachera

  Demokracja w Polsce kończy się przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jest ciągły krzyk medialny. Dziennikarze zarabiają na poczytnym temacie.
  A zwykli ludzie chcą po prostu żyć.
  Nie czytam gazet, nie mam telewizora, nie słucham radia. Zwyczajnie wiążę koniec z końcem i łaknę odrobiny życzliwości, i radości.
  Mam oczywiście POGLĄDY, ale… Muszę zrobić obiad 3:)

 • Moim zdaniem demokracja ma się świetnie. Opozycja może bezpiecznie protestować, media mogą pokrzykiwać, a rządzący mogą rządzić.

  A jak tylko przypomnę sobie jeden z protestów po aferze podsłuchowej, jak szli na nas z pałami i armatką… to nic tylko się cieszyć :D

 • biebrzanska

  Jest parę osób z telewizora, które są dla mnie autorytetem w swojej dziedzinie. Jednym z nich jest pani profesor Ewa Łętowska, pierwszy polski Rzecznik Praw Obywatelskich. Zawsze wyważona, zawsze stonowana, tłumacząca zawiłości prawa i jego kruczki, zawsze aktywnie stająca po stronie ludzi – również wtedy, kiedy to groziło konsekwencjami.
  Nie są ważne nagłówki w prasie i paski w telewizorze. Naprawdę. Ale jeżeli mówi to spokojnym głosem pani Profesor, trzeba brać jej słowa na poważnie. Nie pamiętam (a żyję naprawdę długo), żeby kiedykolwiek dała się ponieść emocjom i przesadzała w wystąpieniu publicznym.
  Dlatego nadzwyczaj smuci mnie Twój wpis. Bardziej jeszcze smucą mnie głosy z forów – Twojego, innych i pełna obojętność z samozadowoleniem.
  Przez wiele lat ganiałam się z ZOMO i nosiłam ulotki, wolność jest dla mnie wartością najwyższą i smutno, bardzo smutno jest patrzeć jak ludzie dają ją sobie odbierać bez słowa protestu.
  Jest taki film ‚Jajo węża’ Ingmara Bergmana, może ktoś z Was skojarzy jeszcze nazwisko reżysera. Polecam, naprawdę polecam.

 • Tomasz Reich

  Pisząc te brednie tylko wpisujesz się w promocję pisowskiej psychozy.

 • Polska to kraj w którym każdy zna się na polityce, sporcie, medycynie, prawie i wielu innych dziedzinach. Powinniśmy z tym skończyć. Naprawdę…

 • A moze Jason Hunt sie na takiego lidera wykreuje….