Magdalena Żuk - fani teorii spiskowych mają problem. Najbardziej oczywiste wyjaśnienie okaże się najtrafniejsze? | JasonHunt

Magdalena Żuk – fani teorii spiskowych mają problem. Najbardziej oczywiste wyjaśnienie okaże się najtrafniejsze?

Wszystko na to wygląda, ale jeszcze wstrzymałbym się z wyciąganiem ostatecznych wniosków. Z dwóch powodów..

1. Mamy do czynienia z artykułem, który „rozwiązuje” sprawę, opierając cały materiał na anonimowych wypowiedziach. Intuicja podpowiada mi, że Fakt nie wypuściłby tak ryzykownego materiału opierając go na wnioskach z dupy.

 

 

2. Powinniśmy poczekać na oficjalne stanowisko prokuratury. To może potrwać zarówno kilka godzin jak i kilka miesięcy.

Co (rzekomo) ustalono w sprawie śmierci Magdaleny Żuk?

 
„Eksperci z Wrocławia i Krakowa znaleźli jednak w ciele Magdy ślady silnych leków. – Chodzi o jeden z tzw. leków przeciwpsychotycznych, substancję stosowaną m.in. przy leczeniu psychoz, schizofrenii, ale czasem również w przypadku depresji – wyjaśnia osoba znająca kulisy sprawy.
Jak dowiedział się Fakt24.pl, z zeznań świadków wynika, że Magda od kilku lat miewała załamania nerwowe. Wpadała w skrajne nastroje – od euforii do depresji. Korzystała w przeszłości z pomocy psychologicznej i psychiatrycznej. „
 
Tak tylko przypomnę, co pisałem o tej sprawie w maju (wówczas też nie wyciągałem wniosków)
 
„Temat Magdaleny Żuk nie zostałby tak napompowany, gdyby od początku patrzono chłodnym okiem na nagrania i
 
PRZYJĘTO ZASADĘ BRZYTWY OCKHAMA,
 
co w skróconym tłumaczeniu oznacza: przyjmowanie najbardziej oczywistego rozwiązania, pozbawionego wszelkich niepotrzebnych założeń, teorii spiskowych i komplikacji.
 
Z zachowania M. Żuk, zarejestrowanego na kamerach to najbardziej oczywiste rozwiązanie każe podążać w kierunku teorii załamania nerwowego. Teorii, którą odrzucono tylko z powodu zapewnień rodziny, że dziewczyna nie miała problemów psychicznych. Trudno się dziwić rodzinie, że nie chcą, by miliony Polaków postrzegały córkę jak wariatkę, a kraj nasz tworzą ignoranci, dla których zwyczajna wizyta u psychologa oznacza ześwirowanie.
Gdyby rodzina poddała w wątpliwość zdrowie Magdy, media robiłyby i tak sensację wokół tematu, ale podobnie jak parę lat temu w przypadku „mamy Madzi” (wtedy zasada Brzytwy Ockhama się sprawdziła), coraz mocniej koncentrowałyby się na szukaniu „winy” w samej ofierze.”

 

 Jakie jest moje zdanie w tej sprawie?

Nigdy nie byłem zwolennikiem teorii spiskowych. Wierzę, że wszyscy oskarżani w tej sprawie są niewinni. Wierzę, że niewinna okaże się także osoba, do której teraz będą starali się dotrzeć dziennikarze. Jedna osoba, której „udział” w tej sprawie dotychczas pomijano.
Jej lekarz.

Co mają począć wyznawcy teorii spiskowych?

Trzymać kciuki, aby prokuratura nie potwierdziła tego, co opisał Fakt, a zwłaszcza informacji dotyczących zdrowia psychicznego ofiary. Względnie oskarżyć prokuraturę o udział w spisku. W kraju, w którym w którejś sekundzie zawsze słychać strzały, nic mnie już nie zdziwi.
Magdalena Żuk – fani teorii spiskowych mają problem. Najbardziej oczywiste wyjaśnienie okaże się najtrafniejsze?
4.4 (88.57%) 7 głos[ów]
 • Michał Mikina

  Dziewczyna ginie w takich samych okolicznościach jak poprzednia laska jej chłopaka. Mi to wystarczy aby wiedzieć, że prokuratura leci w tej sprawie w kulki po całości, bo pod pewnymi względami Polska od Ugandy nie różni się jakoś strasznie.

 • deek

  Teorie teoriami, zastanawia mnie jednak pewna kwestia. Przecież dziewczyna mówiła wyraźnie do swojego chłopaka: „oni mają tu swoje sztuczki”. Niekoniecznie musiało być tak, że ktoś celowo nastawał na jej życie. Wystarczy, że ktoś dosypał jej czegoś do drinka. Środki psychoaktywne są obecne w przeróżnym syfie, może nawet podobne składem do tych antydepresyjnych.
  Resztę mogła zrobić już psychika. Ktoś ją postraszył, ktoś coś powiedział, i poszło. Wcale nawet nie musiała wcześniej na nic się leczyć. Niefortunny zbieg okoliczności, strach, panika w połączeniu z substancjami psychoaktywnymi doprowadził do nieszczęśliwego splotu zdarzeń, w wyniku którego Magda nie do końca już świadoma tego co się dzieje, wyskoczyła z okna, żeby się ratować.
  Społeczeństwo oczekuje w takich sytuacjach, aby znaleźć i ukarać winnych, a mógł to być zwykły wypadek.

  • Xenomorphe

   Nawet niekoniecznie ktoś ją musiał straszyć czy cokolwiek dosypywać. Osoby z zaburzeniami postrzegają świat inaczej i nawet jeśli każdy traktował ją dobrze, to dla niej mogły to być jakieś diabelskie spiski. Ale któż wie, jak było.

 • Nie wiadomo co zostanie przedstawione przez prokuraturę. Media w ostatnim czasie szczególnie mocno starają się namieszać w głowach czytelników nie tylko w tej sprawie.

 • Xenomorphe

  Wydaje mi się, że po prostu wszystko, co kojarzy się z islamem ( a jednak Egipt jest troszkuuu muzułański) to zaraz wzbudza strach i nieufność oraz nakazuje doszukiwać się takich spisków. Oczywiście z jednej strony ciężko dziwić się takiemu stanowi rzeczy, ale z drugiej uprzedzenia nie powinny absolutnie mieszać się z faktami i logiką.