Kaczyński "jesteśmy panami"? Nie, to kolejna bzdura na którą dałeś się nabrać | JasonHunt

Kaczyński „jesteśmy panami”? Nie, to kolejna bzdura na którą dałeś się nabrać

„Tak, jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych ludzi” – rzekomo powiedział Kaczyński z mównicy sejmowej i rozpętał kolejną już nagonkę na siebie, w trakcie której ramię w ramię stanęli „niezależni” dziennikarze i „obiektywni” politycy opozycji. Sprawdziłem, jak było naprawdę.

Na pewno obiło ci się o uszy „jesteśmy ludzkimi panami”. Wypowiedź ta króluje na memach, jest powtarzana przez wszystkich i przez (prawie) wszystkich krytykowana. Jak ten Kaczyński mógł o sobie coś takiego powiedzieć? Jak mógł tak się wywyższyć?

Rasa podludzi sprawdza fakty

Efekt jego wypowiedzi był łatwy do przewidzenia i z miejsca zaczęto dorabiać ideologię. Że jest rasa panów, podludzi, że są ważni i ważniejsi. Że to wyraz pogardy i braku szacunku do „zwyczajnych” ludzi.
I najgorsze jest to, że ci wszyscy od „sprawdzam źródło” mogli tym razem powiedzieć: tak, sprawdziłem i on to faktycznie powiedział!
No nie do końca…

Co naprawdę powiedział Kaczyński?

 

Obejrzałem całe wystąpienie Kaczyńskiego i dosłownie od pierwszego zdania przewija się w nim motyw „pana”, ale nie w kontekście wywyższania się lub zaznaczania różnic rasowych, a w kontekście kultury sejmowej. Kaczyński zaznaczył, że w sejmie jest się na „pan” i mówił w odniesieniu zarówno do posłów jak i członków opozycji. Aż w pewnym momencie rzekł:

Jarosław Kaczyński:Myśmy siły nie użyli choć były wszelkie przesłanki prawne do tego, by użyć. I nie użyjemy jej… nie użyjemy jej
W tym momencie ktoś z sali krzyczy, że są ludzkimi panami. To przytyk. Podśmiechujka. Że niby Kaczyński taki pan, a jednak ludzki.
Na co Jarosław odpowiada:
– Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami [gestykuluje w kierunku posła opozycji – mój przypis]… w przeciwieństwie do niektórych ludzi. 

I to wystarczyło, aby żądni krwi mediaworkerzy rozpętali burzę, bo sobie ubzdurali, że Kaczyński miał na myśli panowanie NAD ludźmi. A to nie jest prawda. To była jego ironiczna odpowiedź na przytyk o ludzkich panach, nawiązująca do wcześniejszej wypowiedzi:

Trzy minuty wcześniej

(o tym media i hejterzy nie wspominają)

Jarosław Kaczyński [początek przemówienia] Panie Marszałku, wysoka Izbo, ja chciałbym panu – bo jednak warto używać tego słowa, panu Schetynie, serdecznie podziękować….

To nie koniec. Za chwilę mamy słynną wypowiedź:

Ale najlepsze jest później i to jest największe świństwo, bo dalsza wypowiedź świetnie uzupełnia fragment o panach. 

Co powiedział Kaczyński w kolejnych zdaniach?

Zaraz po wypowiedzi o „ludzkich panach” Jarosław Kaczyński dodał:

…ale teraz jeszcze kilka słów o istocie rzeczy. Otóż to, co robi tutaj pan marszałek, bo powtarzam warto używać tej formy, ona była używana w sejmie i warto to jednak podtrzymywać. Pan marszałek Kuchciński, otóż pan marszałek Kuchciński pracuje na takiej niwie, którą można najkrócej określić likwidacja w Polsce tego zespołu patologicznych relacji społecznych, które się nazywają postkomunizmem. I doskonale pracuje.

 

Co jest dla ciebie prawdą?

Wciąż uważasz, że w kontekście całej wypowiedzi możemy mówić tutaj o rasie panów, podludzi, o wywyższaniu się, o nieszanowaniu zwyczajnego obywatela?

Albo jesteśmy rozsądnymi ludźmi i rozumiemy na czym polega kontekst wypowiedzi. Rozumiemy, co to jest riposta i ironia. Albo jesteśmy baranami, którym tabloidowe media i Facebook już zlasowały mózgi i potrafimy odbierać tylko proste przekazy.

Sprawdzaj źródła, analizuj, myśl rozsądnie. Ja też nie lubię Kaczyńskiego. Ale jeszcze bardziej nie lubię, gdy wciska mi się kit. Żyjesz w świecie post-prawdy. Nie ufaj tym, którzy żerują na twojej naiwnej wierze w uczciwe media. 

 

 

Kaczyński „jesteśmy panami”? Nie, to kolejna bzdura na którą dałeś się nabrać
Oceń ten post

Mam dla Ciebie trzy prezenty, ale możesz wybrać tylko jeden.

Ja bym zapisał się na wykład. Większość wybiera srodkową opcję. Ciekawe, co Ty wybierzesz...

BEZPŁATNY WYKŁAD ON-LINE: "JAK MIEĆ POMYSŁ NA SIEBIE I WYRÓŻNIĆ SIĘ W INTERNECIE?" JAKI TERMIN CI ODPOWIADA? SPRAWDŹ DATY