Cienie i blaski blogosfery podróżniczej - niecenzuralna rozmowa z Tasteaway.pl | JasonHunt

Cienie i blaski blogosfery podróżniczej – niecenzuralna rozmowa z Tasteaway.pl

Ta rozmowa jest odpowiedzią na zarzuty o próby oszukiwania czytelników i sponsorów przez niektórych blogerów, ale nie tylko, bo większą część audycji zajmuje rozmowa o tym, jak rozwinąć bloga podróżniczego, jak powiększyć zasięgi na Facebooku i dobrze zarabiać.

 

Wtajemniczeni wiedzieli, że kilka zarzutów w ubiegłotygodniowej audycji „Co nas wkurwia w blogosferze?” dotyczyło blogerów z Tasteaway.pl. Blogerów, których osobiście znam, lubię i cenię, dlatego pomyślałem, że wypadałoby, aby otrzymali możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia. Tym bardziej, że Łukasz Smoliński i Natalia Sitarska należą do wąskiej grupy twórców, którzy wyjątkowo profesjonalnie podchodzą do blogowania i udanie łączą tę działalność z biznesem.
Być może piłeś herbatę z Bubbleology lub smakowałeś słodyczy Deseo. Obie marki należą do nich.

Z rozmowy dowiesz się, jak rozwijać bloga podróżniczego, dlaczego na rozwój fanpage trzeba wydawać 5-10 tysięcy miesięcznie i jakie są relacje między blogerami podróżniczymi.

Blog Tasteaway | Fanpage Tasteaway | Instagram Tasteaway

Włącz i niech leci sobie w tle


PS W najbliższy wtorek ruszają zapisy do kolejnej (tej samej co jesienią) edycji MasterClass: Bloger. Jedynego profesjonalnego i skutecznego szkolenia dla blogerów w Polsce. Potrzebujesz tylko swojego laptopa i 30 minut dziennie przez 12 dni.
Na 90% to jedyna okazja w 2017 roku, aby wziąć udział. Szczegóły na czarnym banerze parę metrów niżej.

Cienie i blaski blogosfery podróżniczej – niecenzuralna rozmowa z Tasteaway.pl
Oceń ten post
 • Ja miałam podobny problem u siebie. Współczynnik odrzuceń wynosił ok 30%, usunęłam wtyczkę i wszystko wróciło do normy ;)

  • Lukasz Smolinski

   A jak się nazywał Twoja wtyczka?

   • Nie pamiętam, usunęłam ją od razu jak się zorientowałam. Co ciekawe SimilarWeb nadal pokazuje u mnie współczynnik odrzuceń na poziomie ok 30%, a Google Analytics już normalnie – ok. 80%

    • Lukasz Smolinski

     ok. Tomek pytał nas czy znamy kogoś kto miał podobny problem z wtyczką ale nie robiliśmy researchu na ten temat:) Nie mniej jednak fajnie, że pojawił się taki komentarz bo jak dograł Komin nie znalazł drugiego takiego wypadku jak nasz.

     • Ja również mam ten problem (wsp. na poziomie 13%) więc wczoraj usunęłam wtyczkę – dzisiaj pokazuje 8%. Nie mam pojęcia o co chodzi. Jako, że się na tym kompletnie nie znam, to nawet nie pomyślałabym, że coś może być z tym nie tak :D

 • Dobrze, że zwróciliście uwagę na współczynnik odrzuceń. U mnie coś było z nim nie teges, ale to jakaś wtyczka się gryzła z Analyticsem. Poprawiłem temat i już wszystko gra :)

  A Magda z Krytyki Kulinarnej pamiętam, że miała jeszcze mocną spinkę z Ewą z Chaty Wędrowca, oj się wtedy iskry sypały :D

  • Lukasz Smolinski

   A jaką miałeś wtyczkę bo Tomek szukał osób, które miały podobny problem…

   • Coś tam, coś tam, Analytics :) Wywaliłem i nie pamiętam nazwy. Zrobiłem błąd jak jakiś początkujący i miałem wstawiony kod Analyticsa przez wtyczkę, zamiast ręcznie. Wstawiłem go z ręki i teraz jest okej.

 • Odsłuchałam 10 minut i Miszel zawołała, więc reszta musi poczekać 😛 Ale muszę powiedzieć, że super się słuchało Natalii i Łukasza! To wyjątkowy i zgrany zespół 👌❤👌

 • Świetna rozmowa. Słuchałam z olbrzymią przyjemnością i już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka. Fajnie, że wysłuchałeś drugiej strony.

 • Bardzo dobra rozmowa. Zgodzę się z tym, że pisanie o miejscach w których się nie było to problem naszej kategorii blogowej. Też wyznajemy zasadę, że zanim opiszemy trzeba zobaczyć.

 • Marek Wu

  Uwielbiam ich! I nie wiem, ile przewodników można przeczytać i ile filmów obejrzeć, ale nic nie zastąpi wizyty w danym miejscu!

 • Oni są tacy naturalni, podróżują odważnie, daleko ale i na miarę możliwości przeciętnej rodziny z dwójka już teraz dzieci. Dlatego tak szybko można utożsamić się i zainspirować. A ciasteczka z Deseo to istne dzieła sztuki. Ja ich podziwiam i miło było by gdyby otaczało nas wiecej takich pozytywnych ludzi którzy zamiast narzekać pokazują z można spękaniać marzenia i się rozwijać.